Bramy garażowe Wrocław

Poszukujesz bramy garażowej na lata? Wybierz naszą ofertę!

Wycena wyłącznie za zapytanie e-mail
Źródło : katalog Hormann

Bramy garażowe segmentowe Wrocław

Poszukujesz bramy garażowej, która zagwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo? W takim razie skorzystaj z naszej oferty. Oferowane przez nas bramy są łatwe w codziennym użytkowaniu i znacząco ponoszą poziom bezpieczeństwa w Twoim garażu i domu. Bramy segmentowe gwarantują wiele istotnych korzyści – możliwość montażu w większości otworów garażowych, większa ilość światła przejazdu niż w przypadku bram uchylnych i rozwiernych. Nie ograniczają widoczności przy wyjeździe z garażu. Posiadają czterostronne uszczelnienie oraz segmenty bramy, które pomogą zadbać o lepszą termoizolację garażu . Zaletą tego rodzaju bram jest również oszczędność miejsca, gdyż po otwarciu wykorzystują płaszczyznę pionową oraz miejsce pod stropem. Urządzenie może pracować w trybie ręcznym i automatycznym. Brama występuje w dużej ilości wariantów kolorystycznych i oklein, dzięki czemu możesz wizualnie dopasować ją do elewacji lub pozostałej stolarki obiektu.

Bramy garażowe rolowane Wrocław

Brama rolowana jest rozwiązaniem, które można zastosować w przypadku małej ilości miejsca za bramą , wymagające jednocześnie miejsca na nadprożu. Brama działa w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu nie ogranicza widoczności przy wyjeździe z garażu oraz nie zabiera światła przejazdu. W zestawie razem z bramą dostarczony zostaje napęd elektryczny z fotokomórkami i sterowaniem radiowym oraz możliwością otwarcia awaryjnego. Jego zaletą jest łatwa konserwacja. Brama występuje w dużej ilości wariantów kolorystycznych, dzięki czemu możesz wizualnie dopasować ją do elewacji lub pozostałej stolarki obiektu.

Źródło : katalog Hormann

Brama garażowa Wrocław a VAT – sprawdź, jaki zapłacisz!

Na bramy garażowe nałożone zostały dwie różne stawki podatku VAT – 8% i 23%. Chcesz wiedzieć, kiedy możesz skorzystać z niższego podatku? Zastanawiasz się, co wpływa na wysokość VAT-u za bramę garażową? Podpowiadamy, od czego zależą różnice w stawce VAT.

Kiedy za bramę garażową zapłacimy 23% VAT?

Standardowa stawka za bramę garażową wynosi 23%. Doliczana jest ona do zakupu w przypadku gdy:

  • brama garażowa będzie zamontowana w jednorodzinnym budynku, a jego powierzchnia jest większa niż 300 m2,

  • brama została zakupiona bez usługi montażu, wtedy obowiązuje stawka 23% nawet w przypadku, gdy garaż jest połączony z budynkiem mieszkalnym,

  • brama jest zamontowana w wolnostojącym garażu, wówczas nie ma znaczenia, czy dodatkowo została zakupiona usługa montażu, bo stawka w każdym przypadku wynosi 23%.

Kiedy brama garażowa ma niższy podatek VAT – 8%?

Zgodnie z „Ustawą z dnia 1 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług” niższa stawka w wysokości 8% obowiązuje podczas zakupu bramy do garażu wraz z usługą montażu, jeśli obiekt jest połączony z budynkiem mieszkalnym, a jego powierzchnia musi być mniejsza niż 300 m2. Stawka VAT w wysokości 8% obowiązuje nie tylko podczas budowy nowego domu, ale również w trakcie renowacji garażu, czyli wymiany starej bramy na nową.

Nasze biuro

ul.Wagonowa 32
53-609 Wrocław 

© 2022 Wrobram - bramy Wrocław. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat

Jaka brama Cię interesuje?